Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręGrupa KDPW przekazała 700 tys. zł darowizny na rzecz walki z koronawirusem

Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi otrzymał od spółek Grupy KDPW kwotę 700 tys. zł darowizny. Środki posłużą na zakup specjalistycznego sprzętu do wykonywania badań w kierunku diagnostyki COVID-19.

- Jako firma odpowiedzialna społecznie i aktywnie angażująca się w działalność charytatywną włączamy się w pomoc lekarzom i całemu personelowi medycznemu, który dba o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Postanowiliśmy przeznaczyć 700 tys. zł darowizny na rzecz Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, by w ten sposób wesprzeć walkę z pandemią, która boleśnie dotyka nas wszystkich – powiedział Maciej Trybuchowski, Prezes KDPW i KDPW_CCP.

Rady nadzorcze spółek wchodzących w skład Grupy KDPW zatwierdziły decyzję o darowiźnie.

Darowizna przekazana łódzkiemu szpitalowi przez Grupę KDPW wykorzystana będzie na zakup specjalistycznej aparatury do diagnostyki chorych i określenia chorób współistniejących u pacjentów z COVID-19 oraz poszerzających ich pełną diagnostykę i ocenę stanu klinicznego na potrzeby Pracowni Diagnostyki Wirusów Oddechowych. Aktualnie trwają odpowiednie procedury przetargowe prowadzone przez szpital.

Grupa KDPW od początku pandemii COVID-19 dba o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników oraz kontrahentów, organizując pracę zdalną, czy wprowadzając rozwiązania ograniczające bezpośredni kontakt.

W skład Grupy KDPW wchodzą: Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, pełniący na polskim rynku kapitałowym funkcje centralnego depozytu papierów wartościowych oraz spółka KDPW_CCP, która prowadzi izbę rozliczeniową odpowiedzialna za rozliczanie transakcji zawieranych na rynku regulowanym, w alternatywnym systemie obrotu i OTC. KDPW powstał w 1994 roku. W 2011 roku z jego struktur wydzielono izbę rozliczeniową KDPW_CCP, działającą od tej pory jako samodzielny podmiot.

Ostatnia aktualizacja: 31-07-2020 Do góry